E-BÜLTEN KAYIT OL


Uygulamalarla ilgili bilgilendirme maillerini almak istiyorsanız mail adresinizi yazınız.ÖNE ÇIKAN YAZILAR


ETİKETLER

BOTOX


Botoks (Botulinum toksini), Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen bir toksindir. Botulinum toksini, sinir uçlarından salınan mediatörleri engelleyip, sinir iletimini geçici olarak durdurarak etkisini gösterir. Botoks işlemi yaş ile birlikte belirgin olan mimik çizgilerini hafifletmek ve ortadan kaldırmak için kullanılan bir uygulamadır ve aynı zamanda aşırı terleme rahatsızlığı olan kişilerin tedavisinde etkili bir yöntemdir. Kolay ve güvenilir bir uygulamadır.

NASIL UYGULANIR?

İşlem uygulanmadan önce doktorumuz tarafından belirli testler yapılır ve bu test sonuçlarına göre uygun görülen bölgeler belirlenir. Botoks mutlaka konusunda uzman doktorlar tarafından uygulaması gereken bir ilaçtır. Botoks uygulaması ince iğneler ile birlikte cilt altına enjekte edilir. Enjeksiyon yapılan bölgeye o gün masaj yapılmaması ve aşırı sıcak duş alınmaması önerilir. Botoks, ter bezlerine uygulandığında, ter bezleri ile sinir uçları arasındaki iletim de durdurularak ter bezlerinin çalışması azaltılabilir. Avuç içi ve ayak tabanı gibi hassas bölgelerde ağrı olacağından işlem öncesi lokal anestezi yapılır. Koltuk altı bölgesi anestezi gerektirmez. Acısız bir yöntemdir ve uygulanan bölgede iz bırakmaz.

Botoks birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Uygulama Alanları:

 • Kaş kaldırma
 • Kaz ayakları
 • Göz çevresi
 • Kaş arası
 • Kırışıklık tedavisi
 • Migren ağrısı tedavisi
 • Boyun ve dekolte
 • Alın
 • Dudak
 • Burun
 • Koltuk altı
 • El ve ayak bölgelerinde botoks uygulaması yapılabilmektedir.

TEDAVİ SÜRESİ

İlk kez botoks uygulaması yapılan kişilerde etkisi 4 ay, ikinci kez botoks uygulaması yapılan kişilerde etkisi 6 ay ve üçüncü kez botoks uygulaması yapılan kişilerde etkisi 8-9 aya kadar sürmektedir.

KOLTUK ALTI BOTOX

Kliniğimizde uygulanan botox işlemi kırışıklıkların yanı sıra fazla terleme tedavisinde kullanılmaktadır. Özellikle aşırı terleme sorunu olan hastalarda etkili bir yöntem olarak uygulanan koltuk altı botox uygulamasıtarafından uzun yıllardır güvenle kullanılmaktadır. İşlem öncesi terleme testi ile terleme noktaları tespit edilir. Etki süresi 6 – 12 ay arasında sürmektedir. İşlem esnasındaki ağrı minimal seviyededir. Kliniğimizde uygulanan koltuk altı botox uygulasını görülen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Koltuk altı dokusuna zarar vermez.

Boyun ve dekolte bölgeleri çok hassas bir yapıya sahitir. Bundan dolayı sarklamalar ve kırışıklıklar daha belirgin olabilmektedir. Uzun süre güneşe maruz kalmak, yorgunluk ve mimik kaslarımızın sürekli çalışması sonucu yüzümüzde belirgin çizgiler ve kırışıklıklar kaçınılmazdır. Özellikle alın bölgesi, kaş bölgesi ve göz çevresindeki kaz ayakları her türlü duygu ve ifadelerimizin yansımasıdır ve bundan dolayı belirgin çizgiler ve kırışıklıklar yoğundur. Kaş bögesinde uygulanan botoks işlemi kaşlara dolgunluk ve hacim sağlar. Botoks uygulaması ile daha genç, güzel ve sağlıklı bir görünüme sahip olursunuz.
Terleme doğal bir olay olmakla birlikte Aşırı terleme (Hiperhidroz), ter bezlerinin fazla çalışmasına bağlı olarak deri yüzeyine atılmasıdır.
Aşırı terlemenin nedenleri arasında; vücut ısısının fazla yükselmesi, stres, tiroid bezlerini fazla çalışması, kullandığımız bazı ilaçlar, obezite, menopoz, ağır psikiyatrik ilaçlar, vb. etkenler vardır. Koltuk altı ve ayak terlemesi kişiyi negatif yönde etkiler ve aynı zamanda ortaya çıkan koku itibariyle de fazlasıyla kişiyi ve çevresindekileri rahatsız etmektedir.
Strese bağlı olarak kişilerin ellerinde aşırı terleme (hiperdidroz) görülmektedir.
Botoks uygulamasında enjeksiyon cilt altına uygulanmaktadır. Ter bezlerindeki sinir faaliyetlerini azaltarak terlemeyi önlemektedir. Botoks hiperhidroz rahatsızlıklarında oldukça etkili bir yöntemdir.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi - Cuma 9:00 - 19:00
Cumartesi 9:00 - 18:00
Pazar Kapalı

SOSYAL MEDYA

KENDİNİZİ UZMANLARIMIZA EMANET EDİN

E-BÜLTEN KAYIT OL


Uygulamalarla ilgili bilgilendirme maillerini almak istiyorsanız mail adresinizi yazınız.