E-BÜLTEN KAYIT OL


Uygulamalarla ilgili bilgilendirme maillerini almak istiyorsanız mail adresinizi yazınız.ÖNE ÇIKAN YAZILAR


ETİKETLER

ESTETİK UYGULAMALARINDA OZON TEDAVİSİ


BİZİMLE YENİDEN NEFES ALMAYA NE DERSİNİZ?

Ozon gazı O3 molekülünden oluşmaktadır. Çok güçlü bir dezenfektan özelliğine sahiptir. Anti bakteriyel ve anti viral olarak kullanılmaktadır. Kliniğimizde uygulanan ozon tedavisi 365’in üzerinde hastalıkta uygulanabilmektedir buna kanser dahildir.

Alanında uzman hekimimiz Almanlardan eğitim alıp ülkemize bu tedaviyi getiren ilk grupta yer almaktadır.2004 yılında Ankara’da bu tedaviyi ilk uygulayan hekimdir.

PEKİ OZON TEDAVİSİ NEDİR?

Ozon tedavisi bir nevi yaşamın bize yeniden sunulmasıdır. Tedaviyi alan hastalarımız işlem esnasında kendilerini yüksek rakımlı bir ormanda yürüyüş yapıyormuş gibi hissettiklerini belirtmektedirler.1956 yılından itibaren dünyada tıbbi anlamda kullanılan alternatif bir tedavi yöntemidir. Ozon tedavisi ile oksidatif stresten kurtulma, kronik yorgunluktan kurtulma, uyku sorununun düzelmesi, kalp hastalıkları, diyabet, kanser, damar tıkanıklığı, Alzheimer, hepatit, aids gibi önemli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Hiçbir rahatsızlığı olmayan bireylerde ise sağlıklı yaşam açısından kullanılması önerilmektedir. Genellikle 10-12 seans uygulanmaktadır.

PEKİ HASTA OZON TEDAVİSİ ALDIKTAN SONRA VÜCUDUNDA NE GİBİ DEĞİŞİKLİKLER HİSSEDER?

  • Kas ve eklem ağrılarında azalma gösterir
  • Hormon seviyelerinin normal düzeye dönmesini sağlama
  • Hafızayı kuvvetlendirici etki sağlar
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir
  • Ciltte bir aydınlanma ve ferahlık hissi gözlenir
  • Oksijenlenmeye bağlı olarak kanın içerisindeki oksidatif stres oranı azalır. Oksidatif stres: hücre de var olan strestir. Azaldığı durumda vücut relax hale gelir. Olası depresyon belirtileri ortadan kalkar.

MAJÖR OZON

Damardan 100 – 150 cc kan alınıp uzman doktorumuzun kişinin şikayetleri doğrultusunda belirlediği dozda ozon gazı ile karıştırılıp hastaya tekrar geri gönderilmesi işlemidir. Diyabet ,kalp hastalığı, romatizmal hastalıklar ve kanserde tamamlayıcı tedavi olarak kullanılmaktadır.

MİNÖR OZON

Damardan 3 – 5 cc alınan kan uzman doktorumuzun hastanın şikayetleri doğrultusunda belirlediği dozda ozonla karışıp koldan ya da kalçadan kas içine enjekte edilmesi işlemidir.

EKLEM İÇİ OZON

Eklen içerisindeki sıvı azalması,spor yaralanmaları ,inflamatuar rahatsızlıklar ve herhangi bir sebepten meydana gelen rahatsızlıkla rda güvenle kullanılabilir. Eklem içerisine ozon gazı enjekte edilerek oradaki dokunun yenilenmesi için uygulanan bir işlemdir.

REKTAL OZON

Hastanın şikayetleri doğrultusunda doktorumuzun belirlediği dozda ozonun rektumdan barsak içine verilmesi işlemidir. Barsak hastalıkları, damar yolu açılmayan hastalar ve çocuk hastalarda uygulanmaktadır. Herhangi bir yan etkisi yoktur.

TORBA OZON TEDAVİSİ

İyileşmeyen yaralarda, şeker hastalığından kaynaklanan yaralar da uygulanan tedavi yöntemidir.Yaranın bulunduğu bölge ozon torbası içine alınarak doktorumuzun belirlediği dozda ozona 20 dakika maruz kalacak şekilde yaranın oksijenlenmesini sağlamaktadır.

CİLT ALTI OZON ENJEKSİYON

Doktorumuzun belirlediği dozda ve miktarda ozon gazının cilt altına enjekte edilmesi işlemidir. Selülit ,bölgesel zayıflama ve fibromiyalji de lokal olarak kullanılır.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi - Cuma 9:00 - 19:00
Cumartesi 9:00 - 18:00
Pazar Kapalı

SOSYAL MEDYA

KENDİNİZİ UZMANLARIMIZA EMANET EDİN

E-BÜLTEN KAYIT OL


Uygulamalarla ilgili bilgilendirme maillerini almak istiyorsanız mail adresinizi yazınız.