E-BÜLTEN KAYIT OL


Uygulamalarla ilgili bilgilendirme maillerini almak istiyorsanız mail adresinizi yazınız.ÖNE ÇIKAN YAZILAR


LEKE TEDAVİLERİ


Cildimize rengini veren melaninin yoğun olarak bulunduğu bölgelerde cilt lekeleri oluşmaktadır. Bu lekeleri oluşturan bir çok değişik sebep bulunmaktadır.

LEKE TEDAVİSİNDE KULLANILAN YÖNTEMLER

Bu lekeleri ‘Amerika’da en iyi lazer epilasyon’ seçilen; Cynosure Apogee Elit Plus ( Alexandrite-Ndyag) cihazımızı kullanarak ortadan kaldırmak mümkün olmaktadır.

Aynı zamanda ozon tedavisi, kişiye özel peelingler ve deri soyma işlemleriyle cildimiz lekelerden arındırılabilir.

Peelinler: Sizin için en uygun peeling (kimyasal ya da enzimatik peeling) uygulaması doktorumuz tarafından belirlendikten sonra özen ve güvenle uygulanmaktadır.

LEKELERE NEDEN OLAN ETKENLER NELERDİR?

En sık karşılaşılanların başında güneş lekeleri yer almaktadır. Ayrıca;

  • Doğum lekeleri
  • Solaryum
  • Yaşlanmadan dolayı oluşan lekeler
  • Kozmetik ürünler
  • Çiller
  • Yaralanma sonucu oluşan lekeler
  • Akne ve sivilce izleriyle oluşan lekeler bulantısı
  • Lentigolar
  • Melazma ise; genellikle göz ve yanak çevrelerinde oluşmaktar. Bunlar nedeni, yaşlanma, doğum kontrol hapları, uzun süre güneşe maruz kalma, gebelik gibi nedenlerle hormonların değişmesiyle oluşur.

NASIL UYGULANIR?

Lazerle leke tedavilerinde cilde gönderilen lazer ışığı sorunlu olan bölgeyi onarır.
Doktorumuzun özel olarak uyguladığı yöntemle, kişiye belirli işlemlerden sonra uygulanmaktadır.
Cildimizi ölü hücrelerden arındırmak amacıyla yapılan işlemdir. Derinin üst tabasının doktorumuz tarafından güvenli bir şekilde soyulur ve alttan yeni cilt tabakasının oluşması sağlanır. Kimyasal peeling uygulaması soyma işlemenin derinliğine göre yüzeysel, orta ve derin olarak sınıflandırılır. Kırışıklıklar, güneş lekeleri, akne izleri ve cildin yağ-nem dengesinin kurulmasında oldukça etkili bir yöntemdir.
Melasma ve özellikle hassas ciltlerde meydana gelen lekelerin tedavisinde etkili yöntemlerden biridir. Enzim peeling, salgılanan melaninin koyu renge dönüşmesini sağlayan tyrosinase enzimini baskılayarak ciltteki melanin oluşumunu azaltır. Ciltteki lekeli bölgelerin rengi açmada etkili bir yöntemdie. Tüm cilt tipine, her mevsim uygulanabilmektedir. TCA ve soyucu asitleri içermez, dolayısıyla yan etki riski minimumdur.
Vücutta bulunan tüm lekelerde etkili bir yöntem olmakla birlikte en sık güneş lekeleri, lentigo (yaşlılık lekeleri), melazma (doğum lekeleri) tedavisinde etkin bir şekilde uygulanmaktadır.
Kimyasal peeling ile enzimatik peeling arasındaki farkı kısaca özetlemek gerekirse; kimyasal peeling cildin üst tabakasını saoyarak etki eder. Enzim peeling ise cildin alt tabasında bulunan melaninin oluşumunu azaltarak etki eder.


ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi - Cuma 9:00 - 19:00
Cumartesi 9:00 - 18:00
Pazar Kapalı

SOSYAL MEDYA

KENDİNİZİ UZMANLARIMIZA EMANET EDİN

E-BÜLTEN KAYIT OL


Uygulamalarla ilgili bilgilendirme maillerini almak istiyorsanız mail adresinizi yazınız.