E-BÜLTEN KAYIT OL


Uygulamalarla ilgili bilgilendirme maillerini almak istiyorsanız mail adresinizi yazınız.ÖNE ÇIKAN YAZILAR


SAĞLIKTA OZON TEDAVİSİSAĞLIKTA OZON TEDAVİSİ

Geçmişi daha da eski olmakla birlikte ozon tedavisi 1956 yılından beri dünyada tıbbi anlamda kullanılmaya başlanan doğal bir tedavi yöntemidir. Ne yazık ki ülkemize çok geç gelen bu tedaviyi Ankara’da2004 yılında ilk olarak uygulamaya başlamıştır. Çalışmalarını halen Ankara’da devam ettirmektedir
Ozon tedavisi çeşitli şekillerde uygulanabilmektedir.

  • Majör ozon tedavisi
  • Minör ozon tedavisi
  • Rectal ozon tedavisi
  • Eklem içi ozon tedavisi
  • Cilt altı ozon tedavisi
  • Ozonize PRP
  • Torba tedavisi
Tedavinin temeli zaman içerisinde yaşla ve yaşam koşulları ile ilgili olarak vücutta meydana gelen hasarların yine vücudumuzun tamir mekanizmalarını çalıştırarak giderilmesi olarak anlatılabilir. Pek çok hastalıkta kullanılabilmektedir.

HASTALAR NE HİSSEDECEK

Kanın oksijen taşıma kapasitesinde artış, antioksidan sistem üzerinde uyarıcı etki ve bağışıklık sistemi üzerine düzenleyici bir etki oluşturan bu yöntemle hastalar sabahları daha kolay kalkmakta, daha geç yorulmaktadır. Egzersiz kapasitesi artmakta, daha zor hastalanmaktadırlar.Uygulama şekillerine ve kişiye özel olarak doz ve tedavi seans sayısı değişmektedir.

OZON TEDAVİSİ UYGULAMA ŞEKİLLERİ

Damardan belirli miktarda alınan kan ozonla karıştırıldıktan sonra hastaya tekrar verilmesi işlemidir. Temel ozon tedavisi uygulama yöntemidir. Hangi durumlarda majör ozon tedavisi yaptırılabilir: Öncelikle dolaşım problemlerinde ozon tedavisi uygulanabilir. Şeker hastalığı, romatizmal hastalıklar (Romatoid artrit, SLE, Yumuşak doku romatizmaları, etc), migren, astma, alerji, depresyon ve doktorunuz tarafından uygun görülen her türlü hastalıkta tamamlayıcı tedavi olarak kullanılabilmektedir.
Damardan alınan belirli miktarda kanın ozonlanarak kas içerisine enjekte edilmesidir. Ağırlıkla otoimmün durumlar ile cilt rahatsızlıkları yanı sıra doktorunuz tarafından uygun görülen durumlarda tercih edilir. Etkili bir yöntemdir tek başına kullanılabileceği gibi diğer uygulama metodları ile birlikte de kullanılabilir.
Barsak içerisine ozon gazı verilerek yapılan bir uygulamadır. Herhangi bir yan etkisi yoktur. Özellikle damar yolu açılamayan hastalarda majör tedavi yerine uygulanabildiği gibi özellikle barsak sistemi rahatsızlıkları (Ülseratif kolit ve Crohn) ile karaciğer problemlerinde kullanılabilmektedir.
Eklemlerde çeşitli sebepler meydana gelen artroz, inflamatuvar hadiseler ve spor yaralanmalarında güvenle kullanılabilir. Yüz güldürücü sonuçlar alınır.
Belirli dozlarda ve miktarlarda ozon gazının cilt altına uygulanma işlemidir. Selülit, fibfomyalji, cilt rahatsızlıklarında ve bölgesel zayıflamada lokal olarak kullanılabilir. Mevcut tedavi yöntemleri içerisinde en etkili olanlardan birisidir.
PRP bilindiği üzere kanın platalet dediğimiz hücrelerinin aktive edilerek hasarlı dokuya verilmesi ile yapılır. Ciltte mucizevi sonuçlarının yanı sıra eklem rahatsızlıklarında da güvenle kullanılmaktadır. Ozon gazı güçlendirilmiş PRP standart PRP uygulamalarına nazaran çok daha güçlü etki göstermektedir.

Tedavi süresi; Genellikle 10-12 seans arasında sonuç alınabilmektedir.
Şeker hastalığında ozon tedavisi; Şeker hastalığı Tip1 ve Tip 2 olarak iki çeşittir. Tip1 şeker hastalığı genellikle aileseldir ve insülin kullanımı gerektirir. Bu hastalarda ozon tedavisi insülin dozunun düşürülmesi ve şeker hastalığının damar ve sinir yapılar üzerine verdiği hasarın azaltılmasını ve hatta giderilmesini sağlar. Tip2 şeker hastalığında ise genellikle ağızdan alınan ilaçlar kullanılmakta insülin direnci ile başlamaktadır. Özellikle insülin direnci aşamasında kullanılabilirse insülin direncini azaltarak pankreasta zaman içerisinde meydana gelen hasarın azaltılmasına katkıda bulunur. Pek çok vakada oral antidiabetik dediğimiz ilaçların kullanım dozu azaltılabildiği gibi kesilmesi de mümkün olabilmektedir.
Şeker hastalığına bağlı iyileşmeyen yaralar ve damar tıkanıklıkları; Şeker hastalığına bağlı özellikle ayaklarda açılan ve iyileşmeyen yaraların tedavisinde ozon tedavisi yaygın olarak kullanılmaktadır. Bacak kesilmesine kadar bile gidebilen bu rahatsızlıkta kurtarıcı etkiye sahiptir. Damarlarda meydana gelen tıkanıklıklarda özellikle atardamar, güvenle kullanılabilmektedir.
Romatizmal hastalıklarda ozon tedavisi; Romatizma çok geniş bir konu olması yanında genelikle sebebi savunma sistemimizin gerektiğinden fazla ya da hatalı cevap vermesi ile oluşan rahatsızlıklardır. Tuttuğu organa göre değişmekle birlikte sıklıkla eklemler tutulmaktadır. Ozon tedavisi ile elde ettiğimiz antiinflamatuvar ve bağışıklık sistemi düzenleyici etki sayesinde hastalarda yaşam kalitesi üst düzeylere çıkmakta bir romatolog takibi ile birlikte yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır. Bazı özel romatizmal rahatsızlıklardan bahsedecek olursak; RA (Romatoid artrit) ellerde ve ayaklardaki küçük eklemleri tutan ilerleyici dejeratif etkileri ile eklemlerde şişlik ve kızarıklıklara neden olan bir rahatsızlıktır. En belirgin bulgusu sabah tutukluklarıdır. Ozon tedavisinin en başarılı olduğu rahatsızlıklardan birisidir. Yaşam kalitesini belirgin olarak artırır. Hastalığın seyrini yavaşlatır. SLE (Sistemik Lupus Eritramatozus), sıklıkla kalp, cilt, eklem, böbrek tutulumları seyreden ilerleyici otoimmün bir rahatsızlıktır. Ozon tedavisi bu hastalarda şikayetleri azaltmakta seyri hızlandırarak hastanın konforunu bozan gribal enfeksiyonlardan koruyarak da yaşam kalitesini üst düzeyde tutmaktadır. Bu hastalıklar dışında da daha pek çok oto immün rahatsızlıkta güvenle kullanılabilmektedir.
Kanserde ozon tedavisi; Kanser bilindiği üzere çağımızın illeti olarak bilinen ne yazık ki gün geçtikçe sayısı artan bir rahatsızlık olup, hastalığın seyri ve tedavi aşamalarında da hastaların zor zamanlar geçirdiği bir hastalıktır. Ozon tedavisi bu hastalarda sağladığı yüksek oksijen taşıma kapasitesi ve bağışıklık sistemi üzerine yaptığı pozitif etkiler sebebi ile güvenle kullanılabilmektedir. Diğer alternatif tamamlayıcı uygulamaları aksine kemoterapi ve radyoterapi ile işinin doktorlar kontrolünde güvenle kullanılabilir. Hastaların tedaviden aldığı sonuçların daha yüksek olmasına yardımcı olmakta, tedavi aşamasında hastaların çektiği ızdırapları azaltmaktadır. Doktor kontrolünde olması çok önemlidir. Çünki her kanser ozon tedavisinden fayda göremeyebilir.
MS (Multipl Scleroz); Yapılan çalışmalar ve edinilen tecrübeler ışığında özellikle ataklı seyreden dediğimiz ms vakalarında 20 seanslık bir uygulama sonunda iyi yönde sonuçlar alınabilmektedir.
Over Yetmezliklerinde Ozon Tedavisi; Çeşitli sebeplerle oluşmakla birlikte over yetmezliklerinde oksidatif stres sebep ya da sonuç ilişkisi içerisinde yer alır. Antioksidan etki oluşturularak over yetmezliklerinde yüz güldürücü sonuçlar alınabilmektedir. On seans şeklinde uygulanan ozon tedavisi ile şaşırtıcı derecede iyi sonuçlara ulaşılabilmektedir. Özellikle menapoz ve erken menapoz gibi durumlarda meydana gelen şikayetlerin azaltılmasında da yaygın kullanımı vardır. Başarılı olmayan tüp bebek denemelerinde, over yetmezliğine bağlı çocuk özlemi çeken ailelere yardımcı olabilmektedir.
Prostatit; Erkeklerin başının belası bu rahatsızlıkta ozon tedavisi modern tıbbın başaramadığını yaparak prostatiti kökünden çözüyor.
Kronik Yorgunluk Sendromu; Çağımızın vebası kronik yorgunluk sendromu, insanlığın en büyük problemlerinden birisidir. Yaşama sevincini ortadan kaldırır. Ozon tedavisi ile hastalar yaşamlarını yeniden kazanırlar. Sabahları daha dinç ve zinde kalkar kendilerini çok daha iyi hissederler.
Anti-aging ve Ozon; Almanlar’ın deyimi ile 10 seans 10 yaş gençleştirir. Bu etkisini vücudun zaman içerisinde oksijeni kullanma kabiliyetindeki azalmayı düzelterek ve antioksidan etkisi ile yapmaktadır. Ayrıca ozon tedavisi sonrası tüm organlarda olduğu gibi cilttede canlılık ve gençleşme etkileri görülmektedir.
Estetikte Ozon; Ozon gazı taşıdığı oksidan özellik sayesinde özellikle cilt yağ dokusunun giderilmesinde ve selülit tedavisinde yüz güldürücü sonuçlar almamızı sağlamaktadır. Mevcut tedaviler içerisinde en etkili yöntemlerden birisidir. Özellikle cerrahi düşünülmeden önce mutlaka denenmelidir.
Eklem Rahatsızlıklarında Ozon; Özellikle artroz denilen eklemlerin kıkırdak kaybı seyreden ne yazık ki ilerleyen dönemlerde protez operasyonlarına kadar hastaları götürülebilen durumlarda ozon tedavisi uzun süreli iyilik sağlayarak operasyonu geciktirilmesine sağladığı gibi operasyondan tamamen kurtarabilmektedir.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi - Cuma 9:00 - 19:00
Cumartesi 9:00 - 18:00
Pazar Kapalı

SOSYAL MEDYA

KENDİNİZİ UZMANLARIMIZA EMANET EDİN

E-BÜLTEN KAYIT OL


Uygulamalarla ilgili bilgilendirme maillerini almak istiyorsanız mail adresinizi yazınız.